Quantcast
Channel: kaunas.kasvyksta.lt inf. – Kas vyksta Kaune
Viewing all articles
Browse latest Browse all 42722

Antrajame festivalio “Aura” vakare – charizmatiškoji Afrikos kultūros ambasadorė

$
0
0

Rugsėjo 19 d. festivalio scenoje išvysime Senegalo žvaigždę Germaine Acogny. Šokėja, choreografė G. Acogny sukūrė savitą modernaus Afrikos šokio techniką ir visame pasaulyje yra laikoma šio šokio stiliaus motina. Dėl savo aktyvios veiklos yra laikoma viena įtakingiausių Afrikos šokio ir kultūros ambasadorių visame pasaulyje. G. Acogny gretinama su amerikiečių choreografe M. Graham, kurios įtaka šokiui lyginama su P. Picasso dailėje, I. Stravinskiu muzikoje.

Šokis – tarsi ginklas

Solo spektaklis „Sangook Yaakaar“, kuriame šoka pati Germaine Acogny, sukurtas bendradarbiaujant su choreografės kūrybine šeima: Pierre’u Doussaintu, Fabrice’u Bouillonu, Bernardu Mounieru and Fredu Koenigu.

Visame pasaulyje pripažinta šokėja, choreografė, mokytoja yra unikali asmenybė, apdovanota charizma, jėga ir tuo pat metu elegancija, į mus prabils savo kūnu, gestais, savo šokiu – ir ne tik. Ji kalba, juokiasi, šaukia, šnabžda.
Pastatyme susitiksime su šokėjos gimtąja Afrika, jos žmonėmis, lyderiais, šiandienos gyvenimu. G. Acogny skelbia viltį, nepaisydama negandų ir tamsumo.

G. Acogny teigia: „Aš esu XXI a. šokėja, turinti Afrikos Jorubos etninės grupės šaknis, Senegalo ir Prancūzijos pilietybę. Įvairialypė patirtis nepakeitė mano odos spalvos, tačiau uždegė noru šokti ir šokiu pasakyti daugiau, nei būtų galima išreikšti žodžiais. Šokio piešiniais aš noriu skelbti viltį. Todėl šiandien aš į juos kreipiuosi Šokiu.

Pakaks juokelių, kandžių replikų ir patyčių. Mano ginklas ir mano laivas yra Šokis, palaimintas mano tautos protėvių dievų. Mano šokis – už žodžių ir šio pasaulio blogio. Aš šoku už savo sužeistą Afriką ir ginu ją džiaugsmu. Ir jūs galite dalytis džiaugsmu ir viltimi, kuriuos aš perteikiu šokdama.“

Mylimi ir nauji veidai iš Izraelio

Lietuvos žiūrovai bus vieni pirmųjų, kurie turės galimybę išvysti naujausią choreografo Nadaro Rosano darbą – spektaklį „Off- Line“. Šis pastatymas sulaukė didžiulės sėkmės Izraelyje ir Kipre. Choreografas N. Rosano pakviestas pasirodyti festivaliuose Šveicarijoje, Vokietijoje, Prahoje, Čekijoje ir 2014 metais Amerikoje.

Spektaklis „Off- Line“ – apie kiekvieną iš mūsų. Mes atsitveriame sienomis, kad mūsų niekas negalėtų pasiekti, izoliuojame save ir į tai įtraukiame vieni kitus. Žavintis giliu ir stulbinančiu judesiu N. Rosano spektaklyje ieškantis mylinčio žvilgsnio ir jaukaus apkabinimo, festivalio publikai žada jautrų ir jaukų vakarą.

Izraelio šokio vakarą pratęs choreografės, nuolatinės įvairių šokio festivalių dalyvė ne tik Izraelyje, bet ir visame pasaulyje, Ofros Idel šokio spektaklis „Arklio uodega“. Jame subtiliai ir jautriai skleidžiasi poros gyvenimas.

Kūrinys žada daug įtampos, kylančios dėl dramatiškų santykių, ar net smurto proveržių. Šokį lydinti video projekcija kuria intymią erdvę ir abstraktų vaizdą, kontrastuojantį su karštligišku ir veržliu kūno judesiu scenoje.

Vakarą užbaigs viena svarbiausių šokio personų Izraelyje – šokėjas Ido Tadmor su choreografo Meravo Coheno Reinano spektakliu „Kai žvėris sugrįžta“. Šokėjo Ido Tadmoro solo – šiurkščiavilnio nukentėjusiojo ir skerdiko monologas. Masyvus, lėtas ir besikankinantis lyg žvėris šokėjas sukuria milžinišką įtampą, kurį neatslūgsta net ir pasibaigus spektakliui.

„Tai vienas iš labiausiai jaudinančių solo, kokį yra tekę matyti“, – rašė Izraelio dienraštis „Haaretz“.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 42722